طراحی سایت

طراحی سایت همان چیزی‌ست که کسب‌وکارها در عصر حاضر به دنبال آن هستند. طراحی سایت اولین و مهم‌ترین قدم در بازاریابی دیجیتال است که به طور کلی معنا و مفهوم بازاریابی را تغییر داده است. طراحی سایت آنقدر بااهمیت شده که بسیاری از کسب‌وکارها حول آن شکل گرفتند. برنامه‌نویسی سایت،‌ طراحی UI و UX سایت، سئوی سایت و… تنها بخشی از اتفاقاتی‌ست که حول مقوله طراحی سایت به‌وجود آمده اند.

اهمیت طراحی سایت

طراحی سایت جزء جداناشدنی بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ است. صحبت درباره بازاریابی دیجیتال در این مقال نمی‌گنجد اما ذکر این نکته ضروری‌ست که بازاریابی و فروش نسبت به حتی ۱۰ سال پیش نیز تغییرات بسیار زیادی داشته است. دیگر ما انسان‌ها برای خرید یک کالا یا استفاده از یک خدمت به خیابان‌ها نمی‌رویم (حداقل در ابتدای پروسه خرید اینچنین است!) ما گوشی‌های موبایل خود را از جیب‌هایمان درمی‌آوریم یا پشت لپ‌تاپ خود می‌نشینیم و در اینترنت درباره کالا یا محصول خود سرچ می‌کنیم. همین الان هم شاید برخی از شما کسانی باشید که به دنبال یک طراح سایت یا شرکت طراحی سایت می‌گردید که این مقاله را می‌خوانید!

بازاریابی شکل و قیافه خود را عوض کرده و در این تغییر، لزوم داشتن یک سایت از نان شب برای کسب‌وکارها بیشتر شده است. سایت کسب‌وکار شما قرار است که ویترین تمام‌نمای کسب‌وکار شما باشد. شما قرار است که در سایت خود محصولات و یا خدمات خود را برای معرفی و در نهایت برای فروش به مخاطبانتان عرضه کنید.

اگر دفتر یا مغازه‌ای برای کسب‌وکار خود بخواهید، چقدر به مسائل مختلف نظیر مکان خوب و دکوراسیون داخلی چشم‌نواز آن توجه می‌کنید؟ احتمالا خیلی! پس باید به همان اندازه نیز به طراحی سایت خود اهمیت دهید!

پروسه طراحی سایت

پروسه طراحی سایت به این صورت است که شما یک طراح سایت و یا یک شرکت طراحی سایت را پیدا می‌کنید. این پیدا کردن می‌تواند به انواع مختلف صورت بگیرد. دوستی به شما معرفی کرده باشد، خودتان در اینترنت کسی یا شرکتی را پیدا کرده باشید و یا راه های دیگر. بگذارید یک نصیحت کاملا دوستانه به شما بکنم: «پیش از هر چیز نمونه‌کارهای طراحی سایت آن شخص یا شرکت را بررسی کنید!» قبل از ایجاد ارتباط با شخص برنامه‌نویس و طراح سایت و یا شرکت طراحی سایت، نمونه‌کارهایی که بر روی سایتشان قرار دارد را بررسی کنید و با هر سطح دانشی که درباره طراحی سایت دارید، آنها را آنالیز کنید. خودتان را به جای مخاطبان آن نمونه سایت های طراحی بگذارید و سایت های طراحی شده را بالا و پایین کنید. اگر توانستید با سایت‌ها ارتباط بگیرید، به آن شخص یا شرکت زنگ بزنید یا پیام دهید و کار را شروع کنید.

پروسه طراحی سایت معمولا به این صورت است که طراح یا طراحان سایت از شما می‌خواهند که موارد درخواستی خود را که می‌خواهید در سایتتان داشته باشید، بیان کنید و پس از آن طراح سایت می‌خواهد بداند که سایت شما در چه سبک و سیاقی باب میل شماست. پس از آن نوبت شماست تا اطلاعات اولیه نظیر رنگ سازمانی، عکس‌ها و محتوای متنی و موارد دیگر را به طراح سایت تحویل دهید تا او کار طراحی سایت را شروع کند. یک طراح سایت خوب (چه یک شخص باشد و یا یک تیم در قالب یک شرکت) برای طراحی سایت شما تمام تلاش خود را می‌کند و شما را در جزئیات طراحی سایتتان قرار می‌دهد. پس باز هم می‌گویم که در طراحی سایت، طراح سایت بسیار مهم است و در انتخاب آن بسیار دقیق باشید.

پروسه طراحی سایت را می توان در 6 مرحله خلاصه کرد:

1- بررسی نیازهای کارفرما، بررسی وب سایت رقبا، بررسی مخاطبان هدف، تهیه ساختار کلی وب سایت و ارائه به کارفرما

2- طراحی چند اتود از گرافیک وب سایت توسط گرافیست های حرفه ای و ارائه به کارفرما

3- بررسی طرح ها توسط کارفرما و انجام تغییرات تا رسیدن به تایید نهایی از سوی کارفرما

4- برنامه نویسی و اجرای پروژه توسط برنامه نویسان حرفه ای و تحویل وب سایت در زمان تعیین شده

5- آموزش نحوه مدیریت پروژه به کارفرما و اتمام پروژه

6- شروع دوره پشتیبانی توسط تیم طراح سایت

طراحی سایت جذاب

پیش از هر چیز، یک وب سایت باید چشمان مخاطب را درگیر کند. هیچکسی دوست ندارد که حتی بهترین محتواها را در سایتی که جذابیت بصری ندارد، ببیند. گرافیک و ظاهر سایت تأثیر بسزایی در مدت زمان حضور مخاطبان شما در وب سایتتان دارد. بنابراین ما این نیاز را برای هر طراحی سایتی در نظر می گیریم و با طراحی گرافیکی زیبا و ظاهری جذاب متناسب با حوزه فعالیت شما سعی می کنیم تا بیشترین بازخورد را از سایت خود داشته باشید.

بهترین رابط کاربری و تجربه کاربری

طراحی سایت فقط طراحی یک سایت با ظاهر زیبا نیست. آنچه که یک سایت را برای مخاطب بیش از پیش جذاب و دوست داشتنی می کند، داشتن تجربه کاربری (UX) آسان و کاربردی است. ما هیچوقت انتقال یک تجربه خوب به کاربران را فدای داشتن یک وب سایت صرفاً زیبا از لحاظ ظاهری نمی کنیم. وب سایت های طراحی شده توسط گروه ما همیشه در انتقال تجربه ای به یاد ماندنی به مخاطبان موفق عمل کرده اند.

طراحی سایت با دید سئو

این یک واقعیت است که سایت شما هر چقدر هم که برای مخاطبان شما جذاب و دوست داشتنی باشد و از همه نظر بی نقص باشد، تا زمانی که رتبه خوبی در سرچ کلمات گوگل نداشته باشد، خیلی به کسب و کار شما کمک نمی کند. یک وب سایت خوب و عالی باید دیده شود و مخاطب جدید جذب کند و این کار بدون سئوی سایت امکان پذیر نیست. سئوی سایت تا حد خوبی به برنامه نویسی و طراحی سایت وابسته است.

این یک جمله غلط است که سئوی سایت بعد از اتمام طراحی سایت شروع می شود! سئوی سایت باید در حین برنامه نویسی و طراحی سایت توسط برنامه نویسان لحاظ شود. بسیاری از نکاتی که در سئوی سایت باید در نظر گرفته شود، به حوزه برنامه نویسی سایت برمی گردد. ما در حین طراحی سایت، توجه خاصی به سئوی سایت داریم که کار شما را در این حوزه ساده تر از قبل می کند.

طراحی سایت ریسپانسیو

امروزه بیشتر مخاطبان شما، وب سایتتان را با استفاده از گوشی های موبایل مشاهده می کنند و مورد استفاده قرار می دهند. بنابراین ریسپانسیو بودن و اینکه وب سایت شما موبایل فرندلی باشد، بسیار حائز اهمیت است و حتی گوگل در سئوی سایت نیز این قضیه را بسیار مورد تأکید قرار می دهد. طراحی سایت ریسپانسیو سالهاست توسط تیم ما ارائه می شود.

توجه به امکان ارتقای امکانات

سایت های طراحی شده توسط تیم ما، همگی قابلیت ارتقای امکانات خود را دارند. فرقی نمی کند که پشتیبانی وب سایت خود را بر عهده ما بگذارید یا برنامه نویسانی دیگر، وب سایت های طراحی شده توسط ما این امکان را دارند که در هر زمان بسته به نیازهای شما تغییر کنند و امکانات خود را بهبود و ارتقاء ببخشند.

آموزش و پشتیبانی

بلافاصله پس از اتمام طراحی سایت، کار با پنل به شما و یا نیروی کسب و کار شما آغاز می شود. شما همچنین می توانید پشتیبانی و امنیت سایت خود را به ما بسپارید و یا حتی از پکیج تولید محتوا و سئوی سایت ما بهره مند شوید.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت کلیک کنید