چرا طراحی سایت ریسپانسیو مهم است؟

طراحی سایت ریسپانسیو
دیدگاه‌ها: ۰

چرا طراحی سایت ریسپانسیو مهم است؟

با افزایش تعداد کاربران تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، طراحی سایت دچار تغییرات زیادی شد. اغلب وب‌سایت‌ها در گذشته تنها برای کاربران رایانه‌های شخصی و لپ تاپ‌ها بهینه‌سازی می‌شدند و این وب‌سایت‌ها نمایش مناسبی روی موبایل نداشتند. با افزایش کاربران موبایلی اینترنت، طراحان سایت به این فکر افتادند تا طراحی وب‌سایت به صورتی انجام شود که کاربران موبایلی نیز بتوانند بیشترین بهره را از سایت ببرند و نمایش سایت روی موبایل و تبلت نیز به خوبی نمایش روی رایانه‌های شخصی باشد. در ابتدا بسیاری از وب‌سایت‌ها شروع به طراحی نسخه موبایل کردند. نسخه موبایل سایت یا AMP یک سایت کاملا جداگانه است که از ابتدا طراحی می‌شود و نمایش مناسبی روی موبایل دارد. نسخه موبایل اگرچه مشکل نمایش در تلفن‌های هوشمند را تا حدودی رفع کرده بود، اما مشکلات زیادی به همراه داشت. یکی از بزرگترین مشکلاتی که نسخه موبایل برای طراحی سایت به وجود آورد، تاثیر منفی روی سئو سایت بود. از آن جایی که تمام محتوایی که روی نسخه اصلی سایت بارگزاری می‌شود، روی نسخه موبایل نیز قرار می‌گیرد، در بسیاری از موارد گوگل این محتوا را به عنوان محتوای کپی شناسایی می‌کند و سایت شما را جریمه می‌کند. همچنین تفاوت سایز صفحه نمایش در تلفن‌های مختلف باعث شد که نسخه موبایل سایت برای همه کاربران مناسب نباشد و همچنان بسیاری از آن‌ها هنگام مشاهده سایت با تلفن همراه دچار مشکل باشند. اینجا بود که انقلابی در صنعت طراحی سایت شکل گرفت و برای اولین بار تعریفی تحت عنوان طراحی سایت ریسپانسیو وارد دنیای طراحی سایت شد.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا یعنی طراحی سایت شما به گونه‌ای انجام شود که المان‌های مختلف سایت با توجه به اندازه صفحه نمایشگر کاربر جابه‌جا شوند تا سایت همچنان کارایی مناسبی برای کاربر داشته باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو باعث می‌شود که کاربر همچنان نمایش مناسب و کاربردی از سایت را در تلفن همراه و تبلت نیز مشاهده کند.

برخلاف نسخه موبایل که یک سایت جداگانه طراحی می‌شد، در طراحی سایت ریسپانسیو شما تنها یک وب‌سایت با یک دامنه خواهید داشت؛ تنها کدها و طراحی آن به صورت هوشمند با توجه به نوع دستگاهی که کاربر وارد آن شده است تغییر می‌کند.

از آن جایی که امروزه اغلب کاربران دنیای وب با کمک تلفن همراه و تبلت وارد دنیای مجازی می‌شوند، اگر قصد طراحی سایت برای کسب‌وکار خود را دارید، بهتر است مستقیما به سراغ طراحی سایت ریسپانسیو بروید.

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو مزایای زیادی به همراه دارد که باعث می‌شود کاربر با رضایت بیشتری از سایت شما دیدن کند.

بالا بردن تجربه کاربری

طراحی ریسپانسیو باعث بالا رفتن تجربه کاربری وب‌سایت شما می‌شود. از آن جایی که کارایی طراحی سایت ریسپانسیو در موبایل و تلفن همراه بسیار بالاتر است و امروزه اغلب کاربران فضای وب را کاربران موبایلی تشکیل داده است، طراحی ریسپانسیو باعث بالا رفتن تجربه کاربری سایت شما می‌شود. از آن جایی که تجربه کاربری یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت، به خصوص طراحی سایت فروشگاهی است، طراحی واکنش گرا تاثیر زیادی روی آن خواهد داشت.

بهینه سازی سئو

با گسترش کاربران موبایلی و پیشی گرفتن آن از تعداد کاربران کامپیوتر، گوگل نیز تصمیم گرفت تا طراحی ریسپانسیو را به عنوان یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در رتبه بندی سایت‌ها قرار دهد. این به این معنی است که طراحی ریسپانسیو روی سئو سایت شما نیز تاثیرگذار خواهد بود؛ از آن جایی که امروزه اغلب وب‌سایت‌ها دارای طراحی ریسپانسیو هستند، برای آن که از رقیبان خود جا نمانید بهتر است شما هم به سراغ طراحی سایت ریسپانسیو بروید.

رضایت کاربران

طراحی ریسپانسیو رضایت کاربران شما را به همراه خواهد داشت. هنگامی که کاربران به وسیله تلفن هوشمند از سایت شما بازدید می‌کنند، اگر سایت شما طراحی ریسپانسیو داشته باشد، کاربران به راحتی می‌توانند به بخش‌های مختلف سایت شما دسترسی داشته باشند و از آن دیدن کنند.

کاهش نرخ پرش

طراحی سایت ریسپانسیو باعث کاهش نرخ پرش سایت شما می‌شود. از آن جایی که کاربران نمایش بهتر و بهینه‌تری از سایت شما را پیش روی خود دارند که برای موبایل نیز بهینه‌سازی شده است، احتمال آن که در همان لحظه اول از سایت شما خارج شوند بسیار پایین می‌آید؛ از همین رو طراحی ریسپانسیو باعث کاهش نرخ پرش سایت (بانس ریت) می‌شود.

افزایش زمان ماندگاری کاربر

طراحی ریسپانسیو باعث افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت می‌شود که خود یک عامل مهم و موثر در سئو سایت است. از آن جایی که کاربران موبایلی طراحی مناسب‌تری را روی تلفن همراه شاهد هستند، وب‌سایت شما را ترک نکرده و بیشتر در صفحات وب‌سایت شما می‌گردند.

چرا طراحی سایت ریسپانیسو؟

اگرچه هزینه طراحی سایت ریسپانسیو بالاتر است، اما ما به شما توصیه می‌کنیم که اگر قصد طراحی سایت برای کسب‌وکار خود را دارید، حتما از طراحی سایت ریسپانسیو استفاده کنید. طراحی سایت اختصاصی و ریسپانسیو نسبت به طراحی با کمک قالب‌های آماده بسیار بهتر است.

سایت ریسپانسیو برای سئو بهینه شده است و امکان تغییر در سایت را به شما می‌دهد؛ پس گول تبلیغات سایت ارزان را نخورید و به سراغ یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای بروید و یک سایت ریسپانسیو طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *